Утепление помещений.
Утепление дома
Утепление помещений.

Мінеральний теплоізоляційний матеріал бісіпор.

Мінеральний теплоізоляційний матеріал бісіпор.

  Якщо раніше будівельники не особливо замислювалися про утеплення об'єктів, що зводяться (вважалося, що досить буде теплоізоляційних властивостей безпосередньо конструкційних матеріалів), то останнім часом все ширше і ширше при зведенні об'єктів різного призначення застосовуються теплоізоляційні матеріали. І справа не в тому, що раніше клімат був м'якший і морози взимку - не такі сильні. Просто розробка сучасних архітектурних конструкцій досягла такого рівня складності, що основні будівельні матеріали вже не можуть містити в собі теплоізоляційні властивості без шкоди для якості конструкції будинку. Як тільки будівельники й архітектори в цьому переконалися, і почався бум в розробках матеріалів спеціального призначення, які служать в якості утеплювачів.

  Взагалі-то проблемами розробки теплоізоляційних матеріалів люди задалися вже давно, але не в домобудівництві, а в промисловості. Ще в позаминулому столітті доводилося тепло ізолювати всякі заводські агрегати, і навіть доменні печі. Але для цього використовувалися в основному природні матеріали, або відходи промислового виробництва, такі як, наприклад шлак. З розвитком хімічної промисловості архітектори звернули увагу на абсолютно нові за можливостями, штучні матеріали, і ось тоді-то і почалася ера будівельних утеплювачів. Однак поряд з матеріалами хімічно новими почали застосовуватися і природні матеріали, хоча і в новій якості. Так, з'явилася скловата, за нею - вата мінеральна. Широко стали застосовуватися пінополістирольні утеплювачі, але виявилося, що у них є маса недоліків. Так що довелося дещо змінити стратегію і задуматися над розробкою більш досконалих теплоізоляторів.

  Для розробки матеріалів утеплювачів довелося по новому поглянути на всю теорію утеплення житлових будівель і більш глибоко проаналізувати недоліки використовуваних теплоізоляційних матеріалів. Давно відомий утеплювач, такий як мінеральна вата, при певних перевагах має і серйозні недоліки, в першу чергу це його відносна недовговічність і досить високе волого поглинання. Даним недоліком володіє і пінополістирол. У випадках порушення гідроізоляції вологість утеплювача може збільшуватися до 350%. Чи варто говорити про те, що в такому випадку теплоізоляційні властивості пінополістиролу знижуються в два-три рази. Та й екологічність даного утеплювача залишає бажати кращого. Укупі з досить високою пожежонебезпекою це не додає пінополістиролу позитивних властивостей. До того ж витрати на транспортування пінополістиролу можуть становити до 10% від вартості будівництва, а це вже вельми істотні затрати.

  Виробники будівельних матеріалів весь час шукають нові матеріали і способи їх застосування, про це йшлося вище. І не варто думати, що нові технології розробляються тільки в західних країнах, проблема утеплення будівель в нашій країні стоїть гостріше, ніж у багатьох з них, особливо Норвегії, Швеції, Фінляндії чи Канаді. З причини того, що вітчизняний ринок просто величезний, то вирішити проблему імпортом не зовсім вдається, необхідні власні інновації в цій сфері. Так вітчизняними розробниками розроблений і впроваджується новий теплоізоляційний матеріал, відомий як «бісіпор». Спектр застосування цього, поза всяким сумнівом, видатного матеріалу досить широкий. В основі нового продукту лежить рідке скло, модифіковане особливими присадками. А з метою помітного зниження виробничих витрат і на транспортування, виробничий процес розбитий на етапи.

Мінеральний теплоізоляційний матеріал бісіпор.

  На першому етапі виготовляється так званий «бісер» - пісок діаметром до 3 мм. Бісер виготовляється централізовано, фасується і доставляється до місця споживання. Проведення ж другого етапу виготовлення кінцевого продукту можливо безпосередньо на будівельному об'єкті. Тут бісер «спучується» в спеціальній вібраційній установці до 8 мм в діаметрі. Спучений бісер служить основою для виробництва широкого спектру матеріалів. Це і монолітний бісіпорбетон, застосовуваний для виготовлення утеплювачів плит і спеціальних шкаралуп для утеплення трубопроводів, а також декоративні звукоізоляційні матеріали, різні покриття з вогнезахисними властивостями, штукатурки.

  Завдяки своїй мінеральній основі «бісіпор» не горючий. Навіть додавання «бісіпора» в полістирол збільшує стійкість останнього до займання. А вимоги до пожежної безпеки будівельних матеріалів останнім часом істотно зросли і можуть мати величезний, вирішальний вплив на можливість його використання в будівництві.

  На відміну від пінополістиролу, «бісіпор» не виділяє ніяких шкідливих речовин, повністю відповідаючи всім екологічним вимогам. Довговічність бісіпора велика, а в разі бісіпорбетона вона залежить від марки цементу і дотримання технологічного процесу виробництва. Можливість безпосередньо на місці будівництва в залежності від місцевих умов виготовити теплоізоляційний матеріал із заданими властивостями, у загальному підсумку, впливає на якість і швидкість будівництва дуже позитивно.

  З усього вищевикладеного можна зробити цілком певний висновок про те, що за комплексом споживчих властивостей «бісіпор» і вироби на його основі є досить ефективними і такими, що заслуговують подальшого розвитку і вдосконалення. А масове - не тільки в межах країни, а й з урахуванням експортних поставок - виробництво дозволить зробити всі ці матеріали дешевше своїх зарубіжних аналогів у 2-3 рази при збереженні всіх позитивних характеристик!

Утепление помещений.