Утеплення приміщень.
Утепление дома
Утепление помещений.

Утеплення перекриття між поверхами.

Утеплення перекритя між поверхами.

  Для збереження тепла на перших поверхах житла, особливо за наявності підвальних приміщень, краще всього використовувати тільки спеціальні теплоізоляційні матеріали для покриття перекриттів. Важливо пам'ятати, що за законами фізики теплові потоки опускаються вниз, а не піднімаються звідти. І навпаки: холодне повітря змушує підніматися вгору не тільки повітряні потоки низьких температур, але і водяні пари.

  Різні типи підлоги мають різні ступені поглинання тепла. Наприклад, бетонна або мармурова підлога буде на дотик здаватися набагато холоднішою, ніж дерев'яні покриття через його велику здатності до поглинання тепла. Саме тому на такі типи підлогових покриттів укладають зверху шар матеріалів, у яких низьке тепло засвоєння. Наприклад, дощата підлога, лінолеум або паркет, але все-таки під неї найкраще укласти шар теплоізоляційного матеріалу, зверху який накривається пергаміном, здатним поглинати випаровування, що йдуть знизу.

  Конструкції перекриттів поділяють на балкові та плитні. Перший вид застосовують для стін рублених або з бруківки. Щоб утеплити балкові кінці, їх піддають просмолювання. У міжповерхових перекриттях утеплювачі кладуть уже на мастило або толь, яка покриває накат, коли та вже висохла. Після укладання необхідного шару утеплювача його рекомендують знову закрити шаром толю, і лише потім можна зверху укладати дошки.

  У мансардних перекриттях можна не використовувати утеплювачі, тільки якщо ті проходять через опалювальні приміщення. В іншому випадку це не доцільно. Для забезпечення кращої звукоізоляції можна насипати шар піску або навіть тирси, але при цьому підстелити під них шар пергаміну для усунення осипання.

Утеплення перекритя між поверхами.

  На горищних перекриттях як утеплювач можете використовувати такі матеріали, як стружка, солома, деревне лист, тільки зверху їх для пожежної безпеки засипають шлаком, краще дрібним, або шаром землі. Особливо це стосується місць біля труб - там шар такої засипки повинен бути трохи більше через їх нагрівання. Але кращим варіантом для горищного утеплення можна вважати негнучкі плити з вогнестійкими властивостями.

  Міжповерхові дерев'яні перекриття годі й утеплювати, але якщо така необхідність є, можна використовувати варіант укладання двох слові статі - чорнового, і на нього - чистового.

  Плити із залізобетону утеплюються в обов'язковому порядку. Перше, що слід зробити - це «забити» всі шви між плитами піщано-бетонним розчином, а потім поверхню вирівнюють. Зверху, перед шаром утеплювача, кладуть плівку з пароізоляційними властивостями, обов'язково зі стиками внахлестку.

  Для кращої теплоізоляції можна використовувати навіть два шари матеріалів утеплювачів, головне при укладанні зберігати розбіжку стиків з попереднім шаром. Потім приходить черга пісочно-цементної стяжки, на яку можна покласти сітку, армовану з металу. Вирівняти саму стяжку із застосуванням нівелір масси. Якщо підлога цього приміщення передбачає часті контакти з водою, в такому випадку добре під покриття покласти шар гідроізоляційного матеріалу, а в інших випадках в таких роботах немає потреби. Для утеплення дрібних щілин і важкодоступних місць можна використовувати утеплювач на целюлозі.

Утепление помещений.