Утеплення приміщень.
Утепление дома
Утепление помещений.

ВАЖЛИВІ ПИТАННЯ УТЕПЛЕННЯ ДОМУ.

Втрати тепла.

  Щоб максимально зберігати тепло в будинку взимку і зекономити Ваші гроші, подбайте про це влітку. У літню спеку ми не хочемо думати про утеплення свого будинку. Навпаки, ми хочемо якомога більше охолодити його. Але потрібно пам'ятати мудрість народу: «Готуй сани влітку». Тож, рекомендуємо вам не зволікати та почати грамотно утепляти будинок.

  Згідно з даними досліджень рівня тепловтрат в будинку, через стіни втрачаємо – 50 % тепла; через двері та вікна – 25 %; а через дах – 15 %; через стіни підвалу і підлогу – 10 %. А тому утепливши будинок, ми максимально знизимо втрати тепла в своєму будинку, а це допоможе на 30 % зменшити витрати на опалення.

Утеплення стін.

Утеплення стін.

  На даний час існує чотири способи утеплення стін.

1. Теплоізоляція стін в середині будинку.

  Цей вид утеплення стін найпростіший і його використовують при ремонті приміщень. Суть цього утеплення стін полягає в тому що між гіпсокартоном і стіною укладають утеплювач (або на стіну наклеюють пінопласт, а потім шпаклюють). Але цей метод не дуже досконалий бо порушує основний принцип теплоізоляції - це знаходження утеплювача не з холодного боку. При цьому методі стіни промерзають, вологість підвищується і протягом деякого часу розрушується сам утеплювач і тоді на стінах появляється грибок і цвіль.

2. Утеплення між стінами.


   З огляду теплоізоляції, це кращий метод, ніж перший, але також не повністю досконалий. Стіна із зовні взимку промерзає постійно. І таке утеплення стін можна використовувати тільки під час будівництва. Наступні два методи це найпопулярніші та найбільш грамотні з точки зору теплоізоляції, через те що шар утеплювача розміщений зовні будівлі.

3. Утеплення навісними вентильованими фасадами (сайдинг).

  Для утеплювача розглянемо вініловий сайдинг (можна використовувати: металевий сайдинг, алюмінієві панелі, спеціальну керамічну плитку). Перевага цього методу заключається в тому, що таким методом можна утеплювати стіни як старого будинку так і нового. Швидкий монтаж і легкий догляд за панелями, не дуже висока ціна, і великий вибір кольорів та вигляду сайдингу робить цей метод дуже популярним.

4. Мокрий легкий метод (так сказати метод скріпленої ізоляції) утеплення стіни.

  Суть цього методу утеплення стін заключається в прикріпленні теплоізоляційного матеріалу на поверхню стіни при допомозі клею і механічних прикріплювачів, а також утворення на ньому шарів красивої штукатурки зі синтетичних матеріалів і скловолокна. Перевага цього способу утеплення заключається в можливості вибирати колір і фактуру фасаду, а також можливості утеплення відкосів.

  Цей метод легкий на виконання. Цим методом в Європі утеплюють майже 70 % житла. За цим методом утеплені будинки забезпечують високий рівень комфорту, а фасади будівель набувають індивідуального привабливого вигляду. Ще одна перевага цього методу є те, що його застосовують для будинків, що будуються і тих що вже збудовані.

Утеплення даху.

Утеплення даху.

  Якщо дах не утеплений то через нього втрачається близько 12 % теплової енергії. А також відсоток втрат залежить і від виду даху. Якщо будинок з мансардою, то втрати тепла нижчі, бо такі конструкції є тепловим бар’єром.

  Утеплювач для покрівлі повинен довго зберігати свої теплоізоляційні властивості, а також бути водостійким, не виділяти шкідливих речовин і відповідати сучасним вимогам пожежобезпеки.

Для системи утеплення скатних дахів технічні вимоги по міцності до матеріалів теплоізоляції не такі жорсткі. Цим вимогам відповідають мати та плити зі скловолокна. Вони використовуються для утеплення скатних дахів з різними нахилами. Якщо покрівля будинку плоска, теплоізоляція повинна захищати покриття від різких перепадів температур на вулиці, і не допускати появи тріщин. До матеріалів теплоізоляції ставляться високі вимоги механічної міцності, щоб матеріали не стискалися і не відривалися шари.

  Пінополістирольні плити характеризуються малою питомою вагою, низькою теплопровідністю і високою механічною місткістю. Тому цей матеріал дуже часто використовують для утеплення плоских покрівель даху. Дуже важливою властивістю пінополістиролу є теплоізоляційна стабільність тобто і він поглинає дуже мало вологи. Щоб в утеплювачі не утворювалась конденсація вологи та не здувався покрівельний шар, необхідно робити додатковий ізоляційний шар з поліпропілену або поліетилену.

  В будинках з холодним горищем утеплюється тільки перекриття горища. Спочатку робиться гідроізоляція, а потім тільки стелиться теплоізоляційний матеріал. Зверху утеплювача укладають стяжку з цементно-піщаного розчину.

Утеплення підлоги.

Утеплення підлоги.

  Утепленню підлоги приділяйте дуже велику увагу, тому що при холодній підлозі не буде в домі приємного затишку. Підлоги, характеризуються показником тепло засвоєння поверхні. Для житлових будівель показник тепло засвоєння не повинен бути більшим ніж 12. У дуба цей показник рівний 5, а у сосни – 3,6 і у коркового дерева – 0,5.Тому коркове покриття за тепловою взаємодією виявляється найбільш сприятливим. Якщо ж поверх дерев’яного покриття положити коркове покриття, то його показник зменшиться приблизно на 20–30 %. Це значить, що маленькі діти будуть безпечно бавитися на такій підлозі.

  Таким чином, при встановленні перекриття над холодними підлогами, або по ґрунті, в житлових приміщеннях, коридорах або прихожих, як покриття використовують дерев'яний матеріал - дошки, паркет. Але при цьому можна робити ще теплоізоляційний шар, що зможе витримувати навантаження. Таким теплоізоляційним шаром може бути екструзійний (екструдований) пінополістирол.

1. Утеплення підлоги пінополістиролом.

Утеплення підлоги плитами з пінополістиролу дозволить підвищити температуру самої підлоги до 18 °C (якщо підлога не утеплена то температура під стелею 23 °C, на висоті 1,5 м всього лише 20 °C, а температура самої не утепленої підлоги становить тільки 10 °C).

  Існує ще спосіб утеплення підлоги керамзитобетоном, який здешевлює вартість теплоізоляції. Провівши експеримент на порівняння: яка підлога тепліша, тобто ставши на ці підлоги босою ногою, то ми відчуємо тепло на підлозі утепленій пінополістиролом, і холод на підлозі із керамзитобетону. Хоча температура цих підлог однакова.

  А суть заключається в тому що керамзитобетон забирає тепло на відміну від пінополістиролу. Основна роль тут є «тепло засвоєння», про що писалось вище. Теплоізоляційна характеристика пінополістиролу як утеплювача підлоги, у 25 разів краща від керамзитобетону.

  Недоліком керамзитобетону є те що коли ви утеплюєте старе приміщення то відповідно зменшується висота поверху, тому таке утеплення можна робити тільки на етапі будівництва будинку. Утеплення підлоги пінополістиролом товщиною 20 мм на підлозі замінить 350 мм керамзитобетону. Чим здешевить вартість будівництва. Використання мінераловатних плит, для утеплення підлоги, за санітарними нормами не рекомендується.

Утепление помещений.