Утеплення приміщень.
Утепление дома
Утепление помещений.

Технологія монтажу мембран і плівок під покрівлю.

Утеплення стін.

Надійність захисту будинку від вологи, залежить не тільки від покрівельних та гідроізоляційних матеріалів, а також від правильного монтажу покрівельного пирога. Монтажу цим під покрівельним плівкам і мембранам треба приділяти також увагу як покриттям для даху.

Монтаж гідроізоляційних плівок.

Гідроізоляційна плівка укладається горизонтально, починаючи від низу карниза до верху гребеня з напуском в 100-150 мм. Провисання плівки між кроквами не допускається більше ніж 20 мм. А відстань між кроквами повинна бути не більша чим 1,2 м. Між теплоізоляцією і плівкою повинен бути повітряний зазор близько 40 мм. Краї плівки накладають в напуск і стики проклеюють клейкою стрічкою. Плівку прикріплюють степлером або цвяхами, з широкою оцинкованою головкою. Слідуючі ряди гідроізоляційної плівки кладуть з певним напуском в залежності від ухилу даху 10-20 см.

  Ширину напуску гідроізоляційної плівки роблять в залежності від ухилу даху. Поверх вже прикріпленої плівки кріплять бруски контробрешітки (мінімальний переріз цих брусків повинен становити 40х25 мм, а інтервал повинен бути 10–15 см). тільки після цього монтують обрешітку. На гребені потрібно залишити зазор 50 мм між віссю гребеня і краєм гідроізоляційної плівки. Ці отвори під гребенем даху залишаються для утворення під покрівельного вентиляційного простору.

   В місцях, де на даху встановлені антени, труби або інші отвори та виводи через дах, плівку ріжуть і приклеюють до брусків об решітки даху скотчем або само клейкою стрічкою. Гідроізоляційну плівку укладають перфорацією назовні, в іншому випадку плівка буде пропускати вологу в приміщення даху, а пару не випускати зі зсередини. Тобто буде працювати навпаки. Дах в такому випадку почне протікати, а з часом буде гнити.

Монтаж покрівельних антиконденсатних плівок.

Утеплення стін.

  Антиконденсатну покрівельну плівку встановлюють тільки в суху погоду вже після монтажу всього даху та укладання утеплюючих матеріалів. Відстань між кроквами не повинна перевищувати 1,2 м. Антиконденсатну плівку розкладають на крокви вбирною поверхнею до низу, але нижня поверхня не повинна контактувати з утеплювачем. Прикріпляють її будівельним степлером або цвяхами з оцинкованою широкою головкою. Вкладають антиконденсатну плівку від початку карниза, до верху гребеня даху в напуск і тільки смугами в горизонтальний ряд. Перекриття цих смуг по горизонталі повинно бути близько 15 см, а по вертикалі – 20 см.

  Стики плівки закладають на крокви, і скріплюють монтажною клейкою стрічкою. Плівку розтягують рівномірно, без складок. В центрі, між кроквами вона повинна провисати 1–2 см – щоб відвести конденсат від дерев'яних конструкцій. Відстань між утеплювачем і антиконденсатною плівкою повинна бути 40–60 мм. Нижньою кромкою плівки, волога буде стікати у спеціальний жолоб.

  Після встановлення плівки, її кріплять при допомозі рейок з перерізом 3х5 см, які зверху прибивають по кроквах оцинкованими цвяхами. Тільки тоді зверху рейок встановлюють обрешітку. Коли встановлюєте антиконденсатну плівку, тоді уникайте щоб не було стікання вологи на утеплювач. Потрібно дуже добре ізолювати місця дотику з пічними та камінними виходами труб, а також вентиляційними коробами та стійками антен.

Монтаж супердифузійних і дифузійних мембран.

  Супердифузійні та дифузійні під покрівельні плівки та мембрани набагато краще захищають дах від вологи, тому що мають дуже високу паропроникність. Мембрани що мають високу паропроникністю укладають безпосередньо на сам утеплювач і не роблять нижнього зазору. В такому випадку вентиляційний зазор, який є 40 мм, є тільки у верху, між мембраною і решіткою. Вкладають мембрани горизонтально, із низу даху та аж до гребеня. Мембрани кріплять на крокви цвяхами з плоскою, великою оцинкованою головкою (або скобами стиплера) і з фіксацією контррейкою. Якщо теплоізоляція укладається аж до кінця самого гребеня, то укладати потрібно з напуском 20 см.

  Тільки після монтажу дифузійної плівки на обрешітку її прибивають контррейками. Взагалі монтаж і кріплення дифузійних і супердифузійних плівок і мембран аналогічний, як і плівок гідроізоляційних. Мембрани кріпляться цвяхами з плоскою великою оцинкованою головкою або скобами стиплера. Стики мембрани проклеюють спеціальною двосторонньою самоклейною стрічкою, що служить захистом від утворення капілярної вологи в місцях стику мембран. Об'ємні мембрани вкладають паралельно до краю карнизу на суцільний настил. Вздовж верхньої кромки, цей матеріал кріплять оцинкованими покрівельними цвяхами або скобами стиплера.

  Слідуючий рулон повинен перекривати місця скріплення близько на 8 см. В місцях напуску рулонів, їх склеюють спеціальним клеєм. Супердифузійні та дифузійні мембрани монтують по інструкціях виробника, зі спеціально пофарбованою стороною до поверхні утеплювача. Якщо мембрани використовують для ремонту покрівлі, то їх прибивають до верхньої та нижньої рейок об решітки. Деколи для з'єднання беруть двобічні  самоклейні стрічки або скотчі.

Монтаж дахових пароізоляційних плівок.

Утеплення стін.

  Пароізоляційні плівки для даху кріплять із внутрішньої сторони покрівельної конструкції та будь-якою стороною (крім плівок що мають шар фольги). Плівку прикріпляють з внутрішньої сторони теплоізоляції на несучі дерев'яні елементи конструкції даху.Напуск роблять не менше як 10 см. Місця прилягання і напуску пароізоляції на стіни, обрамлення люків, мансардних вікон або інших отворів у даху герметично скріплюють паропроникною стрічкою, або іще можна клеєм.

  Після вкладання пароізоляційної плівки, прикріплюють бруски із кроком 50 см. Це робиться для того щоб внутрішня обшивка що буде на стелі, не стикалась з плівкою (між ними має бути відстань близько 50 мм). Ці бруски тримають теплоізоляційний шар і одночасно слугують для утворення повітряного простору між пароізоляційною плівкою і внутрішньою обшивкою.

  Особливо важливо, забезпечити те щоб всі стики плівок були герметично з'єднані між собою. Якщо брати скотч шириною 50 мм то стики можуть бути нещільними. Тому потрібно брати завше скотч шириною 100 мм. Плівку монтують з натягом, щоб не було провисання. А місце проклеювання плівки посилюють притискною планкою. Дуже важливо використовувати ці планки на дахах з нахилом менше як 30%, і якщо щільність утеплювача буде менша, чим 50 кг/м³. Якщо немає чорнової підшивки утеплювача, то напуски приклеюють вздовж по кроквяних ніг.

  У місцях прилягання і напуску плівки до внутрішніх стін будинку, шахт і пічних труб потрібно враховувати поверхню, що до неї буде кріпитись пароізоляція. До матеріалів в яких шорстка поверхня (наприклад, нестругана деревина), плівку клеять при допомозі клею з акрилових, поліуретанових сумішей, синтетичного каучуку. На цих поверхнях не рекомендується використовувати скотчі, і різні клейкі стрічки, бо через певний проміжок часу вони втратять свої властивості та з'єднання з часом втратить герметичність.

  Якщо в даху використовуються металеві балки, пароізоляцію чіпляють до них клеєм або двосторонньою клейкою стрічкою. Не можна вкладати паронепроникні плівки суцільним шаром зверху крокв, бо це призведе до створення конденсату на цій поверхні у верху, де немає теплоізоляційного шару. Якщо плівка вже фольгована, то її вкладають так, щоб відбивна поверхня з фольгою була напрямлена всередину будинку. Стики цих плівок склеюють фольгованим скотчем.

Утепление помещений.