Утеплення приміщень.
Утепление дома
Утепление помещений.

Тирса - самий дешевий матеріал
для утеплення.

Тирса.

  Тирса це відходи, які дістаються при обробці деревини механічним способом. Їх з давніх часів використовують для утеплення підлоги, стін і навіть даху. Вони дуже добре зберігають тепло, а також виділяють смоли, які дають приємний запах і створюють в приміщенні своєрідний клімат. Тирса використовуються в звичайному вигляді або в сумішах ще як наповнювач, і розпушувач у виробах для утеплення. В даний час це самий найбільш економний матеріал для утеплення.

  Тирсу для утеплення потрібно брати суху або трохи вологу. Якщо вона дуже суха, то потрібно зволожити її. Але вона не повинна мати запах, який є невластивим для дерева. Тирса буває різних фракцій. Тому для кращого укладання потрібно брати тирсу змішану з різних фракцій. При змішуванні та укладанні вона дуже добре заповнює всю поверхню.

  Зараз у промисловості виробляється багато антисептиків, які зберігають тирсу від гниття, ураженням різними мікроорганізмами та навіть від пошкодження гризунами. Також тирсу яка змішана з битим склом або подрібненим тютюном не люблять їх гризуни. Це дозволяє з тирси виготовляти готові утеплюючі матеріали типу арболіт, тирсобетон, деревні блоки, тирсові гранули, а також плити ДСП і ОСБ.

  Тирса має свої недоліки. Суха чиста без всяких домішок тирса пожежонебезпечна і в цій тирсі люблять селитися гризуни. А тому тирсу обробляють антисептиками та різними домішками, тобто цементом, гіпсом, глиною або вапном. Це не дає гризунам в ній селитися і захищає її від загнивання, появи грибків і плісняви, чи іншого знищення. Як антисептик найчастіше використовують мідний купорос або борну кислоту.

Утеплення тирсою.

 Електричну проводку в тирсі прокладати не рекомендується. Але якщо вже без цього не можна обійтися, то потрібно укладати металеві труби товщиною не менше 3 міліметри. І тільки в них укладати електричну проводку. Димарі також потрібно ізолювати від тирси, щоб не було загоряння від вогню або високої температури. Тирса, змішана з глиною та укладена на горище робить його непридатним для експлуатації.

  Порівнюючи дерев'яну тирсу з іншими матеріалами, що утеплюють, отримуємо що вони по теплоізоляції та звуку поглинанню подібні до мінеральної вати, але за ціною вона набагато дешевша.

  Тирса з хвойних порід має смолу, яка вже сама по собі відлякує мишей та інших гризунів своїм запахом.

  З тирси ви можете самі в домашніх умовах виготовляти матеріали для утеплення в залежності від ваших потреб в розмірах і формах.

Утепление помещений.