Утеплення приміщень.
Утепление дома
Утепление помещений.

ПОМИЛКИ ПРИ УТЕПЛЕННІ БУДИНКУ.

  Сам процес утеплення будинку нескладний. Але потрібно при роботі дотримуватися технології по утепленню і не допускати помилок. Хоча бувають випадки, що й досвідчені фахівці роблять помилки при утепленні будинку.

  До основних помилок утеплення стін «мокрим» способом можна віднести помилки при виборі утеплювача і при неякісному монтажі. Наприклад, використання теплоізоляційних плит з низькою паропроникністю призводить до утворення всередині приміщень грибка. При неправильних розрахунках тепло опору, тобто зменшення товщини утеплювача, «точка роси» зміщується назовні із середини стіни - в результаті утворюється конденсат, який при мінусових температурах із зовні, перетвориться на лід і буде відривати теплоізоляцію від стіни.

Втрати тепла.

  Цокольну рейку потрібно дуже добре закріпити не тільки по кінцях, а й по середині. Щоб вона не прогиналася і тим самим не утворювалися тріщини в штукатурці. Цокольну рейку також потрібно знизу виштукатурювати. Якщо використовуєте цокольну рейку, то сітку не потрібно загортати під неї, а обрізати на рівні нижнього краю. Такі помилки виправляти дуже просто. Зрізаєте нижній шар утеплювача. Через те, що на цокольній рейці є стандартні отвори під кріплення, тому в ці отвори потрібно вкрутити шурупи. Після цього закріпити пінополістирол і накласти сітку, покриваючи стару сітку на 10 сантиметрів. Після цього все це покрити штукатуркою.

  Між пінополістиролом і грунтом відсутня цокольна рейка, і пінополістирол стикається з грунтом. При зіткненні з грунтом, пінополістирол може пошкоджуватися і намокати. У такому випадку потрібно вирізати нижній шар пінополістиролу, і замінити його екструдованим пінополістиролом. Він практично не намокає і твердий, що забезпечує його від механічних пошкоджень. У нього низький коефіцієнт теплопровідності, і тим самим він менше пропускає тепло. Цокольну рейку можна не встановлювати, але потрібно підрізати нижній край утеплювача так щоб вода стікала зі стін і не підтікала під плиту. А армуючу сітку загорнути під плиту пінополістиролу і покрити штукатуркою.

Втрати тепла.

  При кріпленні пінополістиролу - дюбеля неправильно розміщені та дуже глибоко встановлені. У вікон, плити неправильно обрізані, шви між плитами співпадають з краями віконних коробок. Цього слід уникати. Якщо після укладання пінополістирол довгий час не штукатуриться і піддавався сонячному опроміненню, то він через деякий час змінить колір і пожовтіє, тому втратить свої первинні властивості, втратить міцність. Через деякий час ця незахищена та обвітрена поверхня починає обсипатися, навіть якщо по ній провести рукою. Це виправляйте тільки тоді, коли знімете наждачним папером обвітрений шар. Плити також потрібно зміцнити додатковими дюбелями, з розрахунку 6 дюбелів на 1 м².

  Цокольна рейка кріпиться з самого початку роботи на добре очищену поверхню. Якщо поверхня обсипається, то її потрібно вичистити до твердої основи та вирівняти штукатуркою. Утеплювач кріпиться на міцну основу, щоб надалі не було відставань. Якщо стіна волога, то потрібно видалити джерело вологи та висушити її. Перед кріпленням цокольної рейки, потрібно визначити висоту і рівень, де буде починатися шар утеплювача. Цокольна рейки береться шириною на 5 см більше ніж ширина утеплювача.

  Якщо плити утеплювача укладені погано. Між плитами залишені щілини, або вони залатані клеючим розчином. В такому випадку в шарі будуть містки холоду, і через них буде витікати тепло. Щоб не було витоку тепла, з таких щілин потрібно вичистити замазку і заповнити їх поліуретановою піною або шматочками пінополістиролу.

Втрати тепла.

  Після монтажу цокольної рейки, плити кріплять на підготовлену основу. В одноповерхових будинках, при наявності міцної несучої основи, пінополістирольні плити можна не кріпити дюбелями, їх досить приклеїти клеючим розчином. Розчин наноситься двома способами. Перший, це нанесення зубчастим шпателем з розміром зубців 10-12 мм по всій поверхні. Другий це спосіб млинця, де уздовж країв плити наносяться смужки шириною 3-4 см і в середині, додатково кілька млинців діаметром 10 см. Розпірними дюбелями додатково закріплюються плити, якщо якість адгезії між плитою та основою не гарантується. Наприклад, якщо основа з клінкерної плитки або цегли, а також зі старої штукатурки. В такому випадку клеючий розчин не буде проникати в основу.

  Для кріплення пінополістирольних плит використовують пластмасові розпірні дюбеля з прижимною шляпкою і шурупами, що забиваються або вкручуються у стіну. При виборі довжини дюбелів, враховується товщина плити, товщина клеючого розчину, товщина штукатурки. Якщо дюбеля для стіни з цегли, то додається 50 мм. (Можна використовувати коротку розпірну частину дюбеля). А для пористої цегли, різних газо і керамічних блоків і пустотілого бетону 90-120 мм. А розпірну частину дюбеля потрібно брати довгу. Розпірні дюбеля потрібно розміщувати на кутах будівлі, а також навколо вікон і дверей. Тому що в цих місцях вітер легко відриває плити утеплювача.

Утепление помещений.