Утеплення приміщень.
Утепление дома
Утепление помещений.

Утеплення лоджії.

Утеплення лоджії своїми руками - послідовність дій.

Утеплення лоджії.

  Заскливши та утепливши лоджію, ви тим самим зменшуєте втрати тепла з квартири, а також запобігаєте проникненню в приміщення пилу і шуму з вулиці. Утеплення лоджії добре робити в тих квартирах, в яких лоджії розміщені на завантажених проспектах і брудних вулицях. Утепленні та гарно оздоблені лоджії дуже добре змінять ваше уяву про комфорт і затишок, і стануть вашим улюбленим куточком відпочинку від повсякденних проблем. Утеплена лоджія збільшить корисну площу квартири. Вона дозволить вам значно зменшити втрати тепла у вашому домі.

  Першим кроком по утепленню лоджії, це засклення її пластиковими або дерев'яними конструкціями, в яких вбудований як мінімум двокамерний склопакет. Однокамерний склопакет недоцільно використовувати, тому що він в сильні холоди буде промерзати та буде утворюватися конденсат на ньому, і ефект буде мінімальний. Також не забудьте поставити розширювальні профілі по всьому периметру. Вони потрібні для подальшого монтажу утеплювача, а також обробки вікна. Засклена лоджія збільшує температуру як мінімум на 3-6 градусів більшу ніж на вулиці.

  Наступним етапом утеплення лоджії є утеплення її стелі, а також підлоги, парапет і бічних стін. При утепленні таі гідроізоляції лоджії потрібно використовувати сучасні рулонні утеплювальні матеріали, виготовлені на основі спінених поліетиленів. Вони унікальні за своїми тепло зберігаючими властивостями, а також мають малу товщину. Їх дуже ефективно використовувати в приміщеннях, де важливий кожен сантиметр площі.

Існує пара варіантів утеплення лоджій. Найбільш поширеним є цей метод утеплення лоджії.

Кріплення утеплювача.

  Після монтажу віконних конструкцій, ретельно перевірте шви по периметру цих конструкцій. Вони повинні бути дуже добре оброблені монтажною піною. З боку вулиці шви потрібно закрити пластиковою фурнітурою або добре обробити фасадним герметиком. Це захистить піну від вологи та руйнувань. Для утеплення лоджії потрібно використовувати масивну ізоляцію з товщиною від 30 мм і більше. Цю масивну ізоляцію кріплять до бетонної стіни. Прикріплюють її за допомогою пластикових грибів. Шви та стики обробляють монтажною піною зі спеціального пінного пістолета. Пістолет використовують для обробки, тому що піна з балончика при затвердінні утворює приховані порожнини, а тому монтажний шов може бути в деяких місцях порожній. Що неприпустимо для утеплення лоджії.

  Зверху масивної ізоляції кріплять фольгований спінений поліетилен, але фольгу слід розміщувати всередину приміщення. Фольга кріпиться без напусків, тільки в притик. Всі стики фольги між собою потрібно проклеїти алюмінієвим скотчем. Ця проклейка алюмінієвим скотчем убезпечить від утворення містків холоду. Місця, в яких з'єднуються конструкції, (це стіна з підлогою, стіна зі стелею, кути) потрібно покрити суцільним шматком фольги.

  При утеплені лоджії утворюється необхідний теплоізоляційний пиріг, який складається з масивного утеплювача з товщиною 30-50 мм, а також відбивної ізоляції що має товщину 10 мм. У цьому пирозі в утепленій лоджії створюється шар повітряного прошарку між внутрішнім шаром і фольгою, який становить 15 мм. Всі шви які є в кожному шарі утеплення лоджії потрібно обробити монтажною піною. Це створює термос, завдяки цьому ефекту на лоджії буде зберігатися тепло.

  За таким принципом також утеплюємо стелю та бокові стіни, а також підлогу і парапети лоджії. Якщо не можна з ряду причин зробити повітряний зазор між відбивною теплоізоляцією і підлогою, тоді така ізоляція без повітряного прошарку буде працювати як гідроізоляція і буде рівномірно розподіляти тепло, коли ви ще зробите обігрів типу тепла підлога.

  Існує два види утеплення підлоги в лоджії. Це монтаж утепленої підлоги на дерев'яній основі. А другий це монтаж теплої електричної підлоги.

  Об решітку на стелі, стінах і парапеті монтують із сухого дерев'яного бруса. Виставляють її на вертикальних і горизонтальних рівнях, прикріпивши її до бетону за допомогою дюбелів на потрібних відстанях.

Обшивка лоджиї.

  Для фінішної обробки утепленої лоджії використовують панелі з пластику або вологостійкого гіпсокартону. Гіпсокартон потрібно ще добре обробити. Його потрібно прогрунтувати, пошпаклювати, потім тільки поклеїти шпалери або пофарбувати. Також на утепленій лоджії потрібно встановити світло.

  Це вбудоване точкове освітлення, настінні або накладні стельові світильники, а також розетки та вимикачі. Тому спочатку прокладають відповідно, електричний кабель та маскують його під обробкою. А тоді встановлюють вимикачі і розетки.

Обігрів лоджиї.

  Коли утеплили лоджію, то тепло вже буде зберігатися в ній. Тепер потрібно подумати про те, як її ще обігрівати. Через те, що центральне опалення заборонено встановлювати на лоджію. То можна зробити обігрів лоджії за допомогою масляних обігрівачів, електрокамінів або встановити електричний конвектор. Це найпростіший, економічний і найбільш доступний варіант. Якщо площа лоджії 3-4 м², то достатньо поставити електроконвектор потужністю якого 0,5-0,75 кВт. А якщо лоджія велика, наприклад 6-9 м², то краще встановити 2 конвектори, потужність яких по 0,75 кВт. Вони забезпечать швидкий і рівномірний обігрів лоджії, ніж один потужний конвектор в 1,5-2 кВт.

  Другий варіант обігріву підлоги в лоджії, це - тепла електрична підлога. Тепла підлога з електричним обігрівом не споживає дуже багато електроенергії. Потужність кабелю становить 180-200 Вт/м². А при правильному використанні сучасних термодатчиків і терморегуляторів в утепленій лоджії, електроенергії буде споживатися зовсім мало. Поверх теплої підлоги утепленої лоджії можете настелити ламінат, керамічну плитку або лінолеум.

  Ще одним варіантом обігріву лоджії в зимовий час і охолодження влітку є використання кондиціонера, який працює в режимі охолодження / обігрів. Цей варіант найдорожчий, але з іншого боку він буде охолоджувати лоджію влітку. Це дозволить об'єднати кімнату з лоджією.

Утепление помещений.