Утеплення приміщень.
Утепление дома
Утепление помещений.

УТЕПЛЕННЯ ПІДЛОГИ НА ГРУНТІ.

   Щоб в будинку було тепло, і він відповідав вимогам енергоощадження, необхідно утеплювати не тільки дах і стіни, а й підлогу. Особливої уваги в утепленні вимагає підлога, розміщена на грунті. Велика кількість теплоізоляційних матеріалів дозволяє запропонувати велику кількість можливих рішень з утеплення.

  Підлога, яка знаходиться на грунті - не робить навантаження на фундамент. Її вага переноситься безпосередньо на грунт. Через те, що підлога контактує з землею, а тому є ймовірність впливу грунтових вод. Щоб захистити підлогу від зайвої вологи та втрат тепла, необхідно грамотно спроектувати і правильно виконати тепло та гідроізоляцію.

   Підлога, розміщена на грунті, може бути нижче або вище рівня землі. Тобто, якщо у вас є підвал, то підлога буде розташована нижче рівня землі. А якщо немає підвалу, то вище рівня землі. Утеплення шарів підлоги в такому разі, з підвалом і без підвалу відрізняється товщиною матеріалів для теплоізоляції. У будинках з підвалом шари утеплювача можуть бути тонші, ніж без підвалів. Тому що підлога розміщується нижче рівня промерзання грунту. Який, в залежності від вашої кліматичної зони, коливається від 0,9 до 1,3 м.

  У будинку з підвалом теплоізоляцію краще укладати поверх гідроізоляції, тому що велика ймовірність появи грунтових вод. У будинку без підвалу теплоізоляцію можна класти під або над гідроізоляцією, в залежності від рівня грунтових вод і матеріалу що використовується.

1. Плити зі звичайного пінополістиролу.

Утеплення підлоги пінопластом.

    Для утеплення підлоги на грунті використовують утеплюючі плити марки ПСБ-С-35 і ПСБ-С-50. Утеплюючі плити вибираються в залежності від навантаження на підлогу. Плити ПСБ-С-35 використовують у житлових будинках для утеплення підлоги. Плити ПСБ-С-50 можуть витримувати велике навантаження. Тому їх використовують для утеплення гаражів або інших технічних приміщень, де можливі сильні навантаження.

   Плити можна укладати двома тонкими шарами або одним товстим. Пінополістирольні плити виготовляються розміром 50-100 см. Краї плити можуть бути фрезеровані, для того щоб з'єднувати в наклад, що дозволяє зменшити утворення містків холоду.

2. Плити з екструдованого пінополістиролу.

  Плити з екструдованого пінополістиролу, це дуже тверді плити та мають більш щільну структуру з добре замкнутими осередками. Вони витримують більше навантаження. Тому часто використовуються для утеплення підлог не тільки в житлових приміщеннях, але і в промислових будівлях. Де навантаження на підлогу досить велике.

  Для утеплення підлоги потрібно використовувати плити марки XPS 200, XPS 300 і XPS 500, розмір цих плит 60-125 см. Ці плити укладаються на шар гравію, тому що вони дуже щільні та не потрібно для них робити основу з бетону. Вони мають низьке водопоглинання, що дозволяє їх вкладати при високому рівні грунтових вод. У них дуже низький коефіцієнт теплопровідності, через що товщина теплоізоляції може становити всього 8 см.

3. Плити із пінополіуретану.

  Утеплення підлоги на грунті виконується за допомогою жорстких плит, а також у вигляді напилення шару. Не всі наявні на нашому ринку плити цього типу можна брати для теплоізоляції підлоги на грунті. Це мають бути плити тверді з однорідною структурою, і з замкнутими осередками. Часом ці плити покриті з обох сторін шаром алюмінію або скловолокном, що зменшує паропроникність і підвищує теплоізоляційні властивості плити.

  Пінополіуретанові плити продаються розмірами 120 х 60 або 250 х 120 см, в упаковках з об’ємом близько 0,3 або 0,6 м³. Якими можна утеплити площу, відповідно, 4-4,5 і 8-9 м². Плити виготовляються з прямими краями або фрезерованими, для з'єднання в наклад. Водопоглинання плит з пінополіуретану становить від 0,5 до 2,9%, тому потрібно укладати їх на шар гідроізоляції.  Через те, що  у них низький коефіцієнт теплопровідності, тому можна використовувати більш тонкі плити. Замість плит, як утеплювач можна використовувати також напилення з пінополіуретану.

4. Плити з мінеральної вати.

Утеплення підлоги мінватою.

  Мінеральну вату укладають двома - більш тонкими шарами, або одним товстим шаром. Для підлог на грунті підходять тільки жорсткі плити, що мають велику щільність і досить стійкі до деформації. А мінеральна вата що йде на їх виробництво, повинна бути оброблена гідрофібізуючим розчином, що зменшує водопоглинання. Через те, що  у мінеральної вати волокниста структура, то плити з мінеральної вати потрібно ізолювати від грунту, на якому вона буде розміщена. Також потрібно ізолювати шари, які будуть розміщуватися безпосередньо над мінеральною ватою.

  Мінеральна вата має дуже хороші звукоізоляційні властивості - вона гасить коливання між грунтом і підлогою, і між підлогою і стіною. Плити з мінеральної вати надходять у продаж в упаковці, якої вистачає для утеплення площі від 1 до 4 м² (одним шаром). Розміри плит надходять у продаж розмірами: довжина - 100 см, ширина - 50 см. Теплоізоляцію потрібної товщини приблизно 10 см, можна виконати в один товстий шар або з двох більш тонких шарів.

5. Керамзит.

  Це легкий і пористий гранульований матеріал, виготовлений з подрібненої, а пізніше обпаленої глини. Для підлог розміщених на грунті, беруть керамзит фракції 8-16 мм або 10-20 мм. Керамзит в конструкції утеплення підлоги на грунті замінює відразу три шари: теплоізоляцію, бетонну стяжку і гравій. Попри те, що у нього відносно високе водопоглинання (20-22%). Тому при великій товщині шару керамзиту не треба укладати додаткову гідроізоляцію.

  Ущільнення керамзитом потрібно робити шарами товщиною по 15 см. У такому випадку, керамзит витрачається на 10-15% більше, ніж за розрахунками. Щоб полегшити роботи при утепленні керамзитом, слід скріпити керамзит цементом. Тобто полити вже ущільнений шар з керамзиту рідкою сумішшю, до складу якої входить цемент, пісок і вода. На другий день вона утворює «кірку» товщиною близько 3 см, і наступний шар не буде розсипатися при утрамбовуванні. Керамзит надходить у продаж в мішках і насипом, і має вагу 250-300 кг/м3.

6. Керамзит в мішках.

  Це дуже швидкий спосіб утеплення підлоги розміщеної на грунті. На підготовленій рівній і утрамбованій площі, поруч один біля одного пластом укладають заздалегідь підготовлені спеціальні мішки, наповнені легким керамзитом (фракція 10-20 мм). Щоб укласти 1 м³ теплоізоляції, потрібно близько 3 мішки. Вільний простір, що знаходиться між укладеними мішками, заповнюють розсипним керамзитом такої ж фракції. Після укладання, кожен мішок надрізають або продірявлюють, щоб вийшло з мішка повітря.

  Товщина такого теплоізоляційного шару, буде становити всього 15-18 см. Цього занадто мало для створення теплового комфорту. Тому таке утеплення рекомендується робити для холодних приміщень. В таких холодних приміщеннях високої температури не потрібно, вона може бути нижче 16 °C. До таких приміщень можна віднести гаражі, майстерні або підсобні приміщення. При необхідності в таких випадках досипають шар керамзиту до товщини 20 см.

7. Гранульований шлак.

Утеплення підлоги керамзітом.

  Гранульований шлак - це сипкий матеріал склоподібної структури у вигляді зерен розміром від 5 мм до 10 мм. Гранульований шлак отримують при швидкому охолодженні металургійного шлаку, який є побічним продуктом виплавки чавуну. Шлаки дуже міцні та легкі, а також володіють високими теплоізоляційними властивостями. При теплоізоляції товщину шару зі шлаку потрібно брати близько 40 см. Оскільки шар шлаку замінює і основний шар із гравію, тому товщину шару гравію враховують в шлак.

  Шлак укладається безпосередньо на вирівняний і добре утрамбований грунт. Хоча водопоглинання шлаку становить 20%, додаткової гідроізоляції між шлаком і грунтом не потрібно. Але якщо рівень грунтових вод підходить високо, рекомендується зробити навколо будівлі дренаж. Для укладання 1 м² теплоізоляції товщиною 40 см йде близько 300 кг шлаку. 1 м3 шлаку важить близько 760 кг.

8. Піноскло.

  Одне з кращих властивостей піноскла - вогнестійкість. Піноскло (спінене або пористе скло) - теплоізоляційний матеріал, який являє собою спінену скломасу з добре замкнутою структурою пор. Воно практично не вбирає воду і водяний пар. Зберігає стабільні розміри під час експлуатації, навіть не деформується при сильних і тривалих навантаженнях.

  Піноскло виготовляється у вигляді блоків. Товщина цих блоків 5-18 см. Блоки виготовляються розмірами - від 11,5 х 45 см до 60 х 120 см. Піноскло виготовляється і в розсипчастому вигляді. При утепленні підлоги в будинку витрачається близько 5 м3 блоків.

Утепление помещений.