Утеплення приміщень.
Утепление дома
Утепление помещений.

Утеплення будинку пінопластом.

  

Утеплюємо будинок пінопластом (пінополістиролом) в такій послідовності.

Утеплення стін.

  Утеплення будинку за допомогою пінополістирольних (пінопласту) плит складається з наступних певних етапів:
  - очищення самої стіни,
  - кріплення профілів до стіни,
  - наклейка плит утеплювача,
  - армування плит склосіткою,
  - нанесення клею,
  - нанесення фінішного покриття зі штукатурки або фарби.
При утепленні пінопластом, потрібно строго дотримуватися температурного режиму і витримувати потрібний час для схоплювання розчину.

  Плити утеплювача наклеюються на добре очищену стіну. Якщо стіна будинку забруднена або покрита цвіллю, то на початку роботи її необхідно очистити, і якщо стіна мокра то висушити. З відкосів дверей і вікон знімають штукатурку або облицювання за допомогою молотка і зубила, і очищають від пилу. Очищену поверхню попередньо потрібно прогрунтовати сумішшю Ceresit СТ 17, а потім вирівняти сумішшю Ceresit СТ 29.

  Великі тріщини, вибоїни та нерівності заповнюють грунтовкою. Це забезпечить швидке висихання розчину для кріплення теплоізоляційних плит і забезпечить хорошу міцність конструкції. Тріщини замазують шпателем вручну. Спочатку шпателем заповнюють поперек тріщини, потім вирівнюють уздовж. Шар суміші має бути рівний з поверхнею конструкції. Грунтуючу суміш витримують протягом 4 годин до повного висихання, а тільки потім наносять вирівнюючу суміш. Тріщини з шириною до 2 мм, а також невеликі подряпини, сумішшю не заповнюють, щоб краще чіплялася клеюча суміш.

  Нерівності стіни до 10 мм не вирівнюють. А виступи, нерівності та поглиблення на стінах розміром понад 10 мм грунтують, а після висихання вирівнюють. Якщо шар вирівнюючої суміші виходить занадто товстий, то виступи та нерівності вирівнюють шматочками пінопласту, які клеять на поверхню стіни за допомогою клейкої суміші.

  Профілі кріпляться до цоколя будівлі вздовж його периметра дюбелями 6 мм з шайбами, на відстані 0,35 м один від одного. Ширина полиці профілю береться в залежності від товщини плити утеплювача.

  Розчинні суміші Ceresit СТ 85, СТ 83 що використовуються для пінополістиролу (ППС), а Ceresit СТ 190 для мінвати (MB), готують безпосередньо на будівельному майданчику перед самими роботами. Для цього вам потрібна місткість для вимірювання води, а також змішувач і низько оборотна дриль з рамною насадкою, і місткість з пластмаси для приготування суміші. У разі загустіння розчинну, суміш слід перемішати, використовуючи низько оборотну дриль.

Нанесення суміші.

  Клейову суміш наносять на пінополістирольні плити суцільним, маячковим або смуговим способом. Після нанесення суміші, поки вона не застигла (але не пізніше ніж через 20 хв), прикріплюють плиту на потрібне місце і добре притискають до стіни. Зусилля для притиснення до стіни повинно бути таким, щоб не менше 60% клеючої суміші розподілилося між плитою і стіною. Положення пінополістирольних плит утеплення можна коригувати й змінювати протягом 30 хв, з моменту їх приклеювання.

  Утеплювальні плити кріплять на стіну, починаючи знизу і доверху поступово. Перший ряд утеплювальних плит встановлюють над цокольними профілями, і дотримуються правил розміщення швів (тобто зміщення вертикальних швів по горизонталі, перев'язка на кутах будинку обрамлення віконних, дверних та інших пройомів з підігнаними вирізами). Вертикальне розміщення поверхні приклеєних утеплюючих плит потрібно перевіряти довгим рівнем.

  Ширина шва між плитами, повинна бути не більше 2 мм. Якщо шов вийшов ширше, то його слід заповнити смужкою пінополістиролу. Слідкуйте також, щоб клейова суміш не потрапляла в шов між утеплюючими плитами. Якщо плита погано приклеїлася, її слід відірвати, вичистити з неї суміш, а також і зі стіни вичистити клейову суміш. Покрити зворотну сторону плити свіжою клеючою сумішшю і прикріпити до стіни знову. Якщо на стиках суміжних утеплюючих плит є нерівності, то потрібно їх видалити за допомогою дерев'яної тертки, обгорнутої наждачним папером. Різниця між суміжними плитами не повинна бути більше як 3 мм. Плити розміщуйте так, щоб вертикальні шви плит не збігалися (тобто не утворювалися містки холоду). Залишки клейової суміші видаляйте водою, коли вони ще не засохли.

  Після затвердіння клейової суміші, потрібно шліфувати поверхню плити пінополістиролу, дерев'яною терткою (полутертком), обмотаною грубим наждачним папером.Таким методом, можна вирівняти перепади на краях і стиках утеплюючих плит. Відхилення між приклеєними плитами утеплювача по товщині, не повинні бути більше ніж 3 мм.

  Утеплюючі плити закріплюють дюбелями не раніше ніж через три доби, після приклеювання їх до стіни. Тобто коли добре висохне клей. Але існують такі суміші, які дозволяють скоротити процес кріплення, вони дуже швидко висихають.

  Кріплення плит виконується в наступній послідовності:
 - розмітка для отворів під перший ряд дюбелів,
 - свердління отворів для дюбелів,
 - очищення отворів від пилу,
 - установка дюбелів за допомогою насадки,
 - вкручування кріпильного стрижня або забивання штифта.
Для свердління отворів під дюбель, треба дотримуватись мінімальної глибини свердління в залежності від матеріалу стіни. Потрібно дотримуватися правила: бетон-50 мм, цегла-90 мм, пустотілі блоки - 110 мм.

  Отвори свердлять перфоратором або електродрилем, залежно від матеріалу стіни. Бетон і цегла - ударно-обертальним рухом, блоки - обертальним рухом. Отвори очищають пилосмоком. Тільки після цього вставляють дюбелі, в просвердлені отвори. Притискають кільце диска дюбеля до поверхні плити утеплювача, і потім забивають молотком або закручують штифт до упору, дотримуючись принципу, щоб дюбель не виступав над плитою більше ніж 1 мм.

  Для ППС плит підходить розчинна суміш Ceresit СТ 85. Для MB плит (обов'язково очищених від відірваних волокон вати) - Ceresit СТ 190. Існують також клеї універсальні, які підходять для обох видів утеплювача.

Армування сіткою.

  Всі кути пройомів необхідно добре укріпити додатковим шаром з армуючої сітки з розмірами не менше 35x20 см. Це не дасть можливості виникнення косих тріщин, які починаються з вершини кута пройому.

  Кути на будівлі, відкоси на віконних і дверних пройомах необхідно посилити металевими кутниками, які кріпляться за допомогою клейової суміші. Краще використовувати кутники з армуючою сіткою, яка прикріплена до кутників в заводських умовах.

  На стінах першого поверху, мінімум до висоти 2 м від рівня землі, слід обклеїти захисний шар додатковим шаром сітки. Це забезпечить захист утеплюючих плит від випадкових механічних ушкоджень.

  Після того як додаткове зміцнення шарів висохло, приступаємо до основного захисного шару. Поверх утеплювальних плити наносимо суміш товщиною приблизно 2 мм. Розчин наносимо шпателем, зверху вниз вертикальною смугою, по ширині приблизно 1м.

  Заздалегідь відрізану за розміром сітку накладаємо на свіжий розчин, і утоплюємо за допомогою сталевої терки. При накладенні сітки, краї смуги сітки накладаємо внахльост на 5-10 см. Сітку для армування вибираємо зі скловолокна зі спеціальною пропиткою, яка стійка до лугів. При втоплюванні сітки, слід уникати сильного натягу. Сітка повинна бути по середині між двома шарами розчину, який буде забезпечувати міцність покриття.

  На прикріплену сітку наносимо другий шар суміші, також товщиною 2 мм. Щоб сітка не була помітною, поверхню ретельно розрівнюємо шпателем.

  Кути біля вікон і дверей, а також кути будівлі формуємо кутовий теркою, що забезпечить найкращу якість роботи.

  Через день, де шар армований сіткою ще не засох повністю, потрібно за допомогою наждачного паперу вирівняти сліди від терки і шпателя, а також вирівняти сумішшю дрібні поглиблення.

  Після того як захисний шар повністю висохне (приблизно через 3 дні), можна приступати до грунтовки. Грунтуючу фарбу наносять щіткою, одним шаром - рівномірно по всій поверхні за один прохід. Час висихання фарби становить приблизно 4 години. Прогрунтована поверхня спрощує процес нанесення декоративної штукатурки таі збільшує адгезію до захисного шару. Колір грунтуючої фарби потрібно підбирати максимально схожий до кольору штукатурки. Для силіконової штукатурки, необхідно використовувати грунтовку Ceresit CT 16 sillikon, а для силікатної - використовувати - Ceresit CT 15.

  Мінеральні (полімерцементні) штукатурки використовують в системі утеплення з ППС, а також і в системі з MB плитами. Акрилові штукатурки можна застосовувати в системі з ППС. Силікатні та силіконові штукатурки - в системах ППС і MB.

  Тонкошарова штукатурка наноситься рівномірно по всій основі, товщиною в 1-1,5 мм. Це роблять за допомогою сталевої тертки (або напівтерттка), яку тримають під кутом 50 градусів. Потім поверхню додатково розгладжують і розрівнюють теркою (полутерком), забираючи зайвий матеріал.

Нанесення короїда.

  Якщо штукатурка нанесена на основу вже не липне до інструменту. Тоді за допомогою пластикової терки, утримуючи горизонтально, надаємо їй фактуру. Штукатурки типу "Короїд", в залежності від того, як ви будете рухати терткою можна зробити круговими, горизонтальними або вертикальними, в залежності від зерна наявного в матеріалі. Штукатурки під гальку, виглядають як поруч прикріплені камені. Від рівня вашої фантазії та вміння, ви можете зробити різні пластичні ефекти.

  На одній площині, роботу слід виконувати без зупинок, дотримуючись правила "мокре наносити по мокрому". Уздовж лінії, де має закінчуватися шар одного кольору, потрібно наклеїти стрічку, нанести штукатурку, надати їй фактуру і тоді тільки зняти стрічку із залишками матеріалу. Коли штукатурка висохне, потрібно наклеїти знову стрічку, і нанести аналогічно штукатурку іншого кольору.

  Добре висохлі мінеральні штукатурки можна фарбувати силікатною фарбою, наприклад Ceresit СТ 54 або силіконової Ceresit СТ 48. Фарба наноситься кистю в два шари. Фарбу для першого шару СТ 54 можна розбавити водою.

  Цокольну частину будівлі, яка піддається постійному забрудненню і зволоженню водою, можна обробити мозаїчної штукатуркою. Для цього на основу, загрунтовану грунтовкою Ceresit СТ 16, наноситься штукатурка Ceresit СТ 77, а потім розгладжується металевою теркою.

Утепление помещений.