Утеплення приміщень.
Утепление дома
Утепление помещений.

Утеплення фундаменту будинку.

Утеплення фундаменту.

  Якщо ви хочете побудувати собі сучасний будинок, щоб він простояв довго і не один десяток років. То вам потрібно зробити утеплення фундаменту. Або коли у вас вже є будинок, то ви теж можете утеплити готовий фундамент.

Утеплення фундаменту захищає його від вологості. Це особливо важливо для тих будинків, де підлога зроблена з бетону. Крім того, через різницю зовнішніх і внутрішніх температур, на фундаменті утворюється конденсат. Він створює загрозу основі конструкції будинку - фундаменту. Але хороше утеплення фундаменту значно продовжує терміни служби фундаменту і навіть комунікацій.

Утеплення фундаменту зробить споруду довговічною і безпечною. Якщо будинок дуже добре захищений від промерзання і холоду, то в такому будинку дуже комфортно жити. Не залежно від того, яка в ньому температура. І при цьому економиться на оплаті за газ або на іншому паливі. При гарній теплоізоляції економія становить навіть до 20 відсотків!

  Яким способом можна утеплити фундамент в будинку.

Згідно стандартних норм утеплення, фундаментні стіни будинку повинні утеплятися на глибину нижче 1 м від рівня землі. У більшості випадків, фундаменти утеплюють з зовні. З зовні процес утеплення проводити простіше і дешевше. Іноді утеплюють навіть зсередини, але там робити складніше, це крайній випадок. Таке утеплення не завжди вигідно робити. І не можна буде з'єднати всю теплоізоляцію разом. Тоді виникнуть містки холоду. Вертикальна теплоізоляція зовнішніх стінок фундаменту повинна бути зроблена до самого верху фундаменту. Якщо ви робите теплоізоляцію всередині фундаменту, то утеплювач укладається до рівня землі, по якій буде робитися основа для підлоги.

  З якого матеріалу виконують теплоізоляцію стін фундаменту?

Матеріали для утеплення фундаменту будинку повинні бути сильно стійкі до впливу вологи, гниття і також впливу різних грибків і плісняви. Матеріали для утеплення повинні мати хорошу жорсткість, щоб грунт, що стикається з матеріалом не міг його здавлювати. Найпопулярнішим утеплювачем для фундаменту є експандований і екструдований пінополістирол.

Для утеплення фундаменту можна використовувати пінополістирольні плити типу FS20. Ці плити, зроблені з самозатухаючого пінополістиролу, в якого мінімальна щільність від 20 кг/м³ і вище. Існують пінополістирольні плити з уже приклеєним до нього шаром руберойду. Цей шар руберойду захистить пінополістирол від проникнення вологи. Екструдований пінополістирол дуже легкий. І він має гарну твердістю, а також хороші властивості по теплоізоляції.

Екструдований і експандований пенополістирол дуже чутливі до контакту з матеріалами, які містять масла та розчинники, а також шкідливі їх випаровування. Ці шкідливі речовини розчинюють пінополістир. При цьому використовують при приклеювання, гарячу мастику з бітуму, яка не має мінеральних наповнювачів. Добре застосовувати і відповідні клеї для приклеювання пінополістиролу.

Для утеплення фундаменту пінопластом, основу для плит на землі потрібно зробити з піску товщиною приблизно до 20 см. Цю основу з піску необхідно добре утрамбувати. Таким методом створюється подушка з піску. На цю утрамбовану подушку встановлюють пінополістирольні плити. Для підвищеної надійності, пінополістирольні плити до фундаменту прикріплюють спеціальним клеєм або гарячою мастикою на основі бітуму без мінеральних наповнювачів.

У підземній частині утепленого фундаменту будинку, пінополістирольні плити покривають для посилення армуючої сіткою. Ця сітка прикріплюється до пінополістиролу на клейовому розчині. А вся частина утепленого фундаменту, що вище рівня землі, облицьовується цеглою, декоративним каменем, або різною плиткою. Це захищає шар утеплювача від різних пошкоджень комахами та гризунами. Ці шкідники люблять влаштовувати в самому матеріалі собі гнізда.

  Чи завжди необхідно утеплення?

Можна не утеплювати фундаментні стінки у будинках без підвалів, але за умови, що ви будете робити теплоізоляцію підлоги. Однак практика показує, що архітектори найчастіше рекомендують утеплювати фундаментні стінки. Хоча фінансові витрати на утеплення фундаменту зростуть, але надалі це утеплення фундаменту зменшить втрати тепла та економію коштів на опалення. А також продовжить службу фундаменту.

Утепление помещений.