Утеплення приміщень.
Утепление дома
Утепление помещений.

УТЕПЛЕННЯ ДЕРЕВЯННОГО БУДИНКУ.

  У Вас старий будинок, не проблема. Ми допоможемо Вам утеплити дерев'яний будинок. Зараз дуже багато людей прагнуть жити у своїх утеплених будинках за межами міста. Вони купують у селах будинки, але ці будинки не відповідають стандартам утеплення. І люди щоб зменшити витрати на обігрів будинку, хочуть утеплити його.

Утеплення деревяного будинку.

1. Чим утеплити дерев'яні стіни.

  Найефективніше утеплити дерев'яний будинок зовні, це не займе корисну площу житлового приміщення. Для такого утеплення дерев'яного будинку краще використовувати мінеральну вату, яка вмонтована між каркасом. Через те, що  мінеральна вата м'який та еластичний матеріал, тому вона легко укладається між стійками каркасу. А також, рух стін від зовнішніх навантажень, зміна вологості і зміна температури не впливатимуть на утеплювач. Не будуть виникати містки холоду. Ізоляція з мінеральної вати не буде розтріскуватися, тому, що вона не жорстка. Тому, враховуючи ці властивості, краще вибирати мінеральну вату замість пінополістиролу. В утепленому дерев'яному будинку зовнішню обшивку краще робити з дощок, ніж сайдингом. Завдяки цьому зовнішній вигляд утепленого дерев'яного будинку збережеться незмінним.

2. Пароізоляція для утеплення.

  Це перший етап, з якого починається утеплення дерев'яного будинку. Стіну покриваємо алюмінієвою фольгою (товщина її мінімум 0,02 мм), Можна поліетиленовою або ПВХ-плівкою (товщина її мінімум 0,1 мм). Можна навіть рубероїдом з бітумним покриттям з двох сторін. Особливою умовою для утеплення будинку має бути те, що шар повинен бути абсолютно герметичний. Смуги перекриття накладають одну на іншу шириною в 5-10 см. Стики герметизують клеючою стрічкою або склеюють. Місця, де покриття прикріплено скобами або цвяхами заклеюють стрічкою, щоб не проникала волога. На практиці використовують 2 варіанти кріплення пароізоляції.

  Перший варіант - це кріплення із зовнішньої сторони, другий - з внутрішньої сторони (в такому випадку внутрішні стіни потрібно обшивати гіпсокартонними плитами). В даному випадку пароізоляція кріпиться із зовнішнього боку стіни, у верхній і нижній частинах стіни роблять отвори діаметром 2 см і відстанню приблизно 1 м. Це робиться для того щоб тепле повітря в утепленому дерев'яному будинку надходило між стіною і плівкою пароізоляції, воно буде просушувати з середини, якщо там буде конденсат. Це не дасть дереву гнити. Якщо дерев'яні стіни гладкі, то слід між отворами прибити вузькі дерев'яні рейки товщиною 2-2,5 см, які дозволять повітрю рухатися. Такі «щілини» зовсім не обов'язкові, якщо стіни виготовлені з круглих колод, тому, що там вже є місце, яке дозволяє циркуляцію повітря.

3. Подвійний дерев'яний каркас.

  Каркас для утеплення дерев'яного будинку створюється за допомогою прикріплених на торець рейок з сосни або ялини, шириною 5-6 см і товщиною 4-5 см (в половину товщини шару теплоізоляції). Стандарт ширини мінеральної вати - 50 або 60 см Окремі елементи каркасу прибивають із зовнішнього боку стіни на відстані 53 або 63 см. Враховуючи те що між ними залишається приблизно 48-49 см або 58-59 см. Тому плити з мінеральної вати не потрібно буде підрізати та вони не будуть перекриватися.      

4. Теплоізоляція для утеплення будинку.

  Для утеплення дерев'яного будинку застосовують скловату або гідрофобізовану мінеральну вату. Беруть два шари мінеральної вати, кожен завтовшки в 5-6 см, ці два шари створюють достатній захист від морозу. Це напівтверді плити з мінеральної вати, що мають щільність 80-120 кг/м³, вони дуже пружні, і добре тримаються між рейками каркасу. Їх не треба додатково кріпити, і вони не будуть сповзати під впливом вібрацій вітру або власної ваги та не буде утворюватися місток холоду. Плити слід укладати, щоб не було щілин між ними, а лінії з'єднання плит були зміщені між собою, відносно одна одної. Стики другого шару не повинні перетинатися із з'єднаннями плит першого шару.

5. Вітроізоляція для утеплення.

  Найкраще для утеплення дерев'яного будинку, віброізоляцію брати з поліетиленової плівки, з високою паропроникністю (понад 1300 г/м² протягом 24 годин), але якщо немає, то можна застосовувати провощений папір або рубероїд з одностороннім покриттям. Шар вітроізоляції прикріплюють безпосередньо на мінеральну вату і прибивають скобами або цвяхами до каркаса, що утримує теплоізоляцію. При цьому потрібно залишити накладку шириною 5-10 см. Рекомендується також провести додаткову герметизацію стиків самоклейною плівкою.

6. Подвійний каркас.

  Його виготовляють із соснових або ялинових планок товщиною 2,5-3,2 см, їх потрібно обробити спеціальною рідиною. Ширина повинна бути не менше 5 см, а необхідна відстань - 50-60 см. Планки прибивають вертикально для того, щоб утворився вентиляційний зазор (між вітроізоляцією і зовнішньої обшивкою), і вільно могло циркулювати повітря. Простір між системою теплоізоляції та дошками обшивки знизу необхідно закрити густою металевою сіткою, яка буде захищати від проникнення різних комах і гризунів. Основна функція вентиляційного зазору утепленого будинку - це просушування шару вітроізоляції та обшивки з дощок від конденсату чи вологи які часом потрапляють всередину.

7. Фасадні дошки.

  Обшивка повинна бути виконана з деревини, тому що вона є найбільш стійкою до впливу змінних атмосферних умов. Найбільш придатними для обшивки утепленого дерев'яного будинку є сосна, модрина та дуб. Дошки, зазвичай завтовшки 2,5 см, повинні бути захищені, їх фарбують або покривають лаком. Як монтувати їх, то все залежить від стилю будинку і вашої фантазії.

8. Що робити з вікнами та дверима.

  Дерев'яна обшивка разом з утеплювачем збільшує товщину стін утепленого будинку на 15-25 см і тому вікна і двері будуть поглиблені. Отже, потрібно поставити зовні нові підвіконня та закриваючу обналічку. Якщо столярні вироби вирішили замінити на нові, але при цьому хочете зберегти старовинний первісний вигляд фасаду, то навколо отвору монтують дерев'яну раму, укладають гідроізоляцію. Потім до колод монтують консольні анкери та встановлюють вікна. Зазор між рамою і вікном ущільнюють монтажною пінкою, і встановлюють підвіконня, а також накладні профілі.

Утепление помещений.