Утеплення приміщень.
Утепление дома
Утепление помещений.

Утеплення підлоги в лазні.

Утеплення підлоги в лазні.

Лазня - здавна популярний спосіб помитися і відпочити від важкого робочого дня або цілого тижня. У кожному сільському дворі вона обов'язково знайдеться. Зазвичай підлоги в лазні раніше робили холодними - так її простіше, і дешевше зробити. Однак, напевно варто витратитися і попотіти, але утеплити підлогу в лазні. Хоча так буде і дорожче, зате комфорту додасться. Ви зможете приємно відчувати утеплену підлогу в лазні під ногами. І різниця температур по висоті не буде дуже великою. Що додасть ще більше комфорту у вашій лазні.

Щоб зробити утеплену підлогу в лазні, вам потрібні будуть такі матеріали: цемент, щебінь або керамзит, пісок, екструдований пінополістирол, руберойд (або його аналоги), арматурна сітка (комірки 10х10 см), вермикуліт, а для настилу - плитка або дошки. Як ви вже собі вирішите робити.

Тепер - покрокові етапи утеплення підлоги в лазні.

1. Копаємо в лазні котлован півметра завглибшки. Прибираємо всю вириту землю, а стінки та дно котловану добре утрамбовуємо, розподіливши рівномірно по ньому п'яти сантиметровий шар піску. Цей шар теж утрамбовуємо, одночасно поливаючи водою, для того щоб пісок добре усів. Він буде гарною основою для екструдованого пінополістиролу. Після такої процедури потрібно почекати кілька днів щоб пісок висох.

Укладання екструдованого пінополістиролу.

2. На пісок укладаємо, і щільно підганяючи один до одного, листи екструдованого пінополістиролу. Товщина листів - не менше 20 см, якщо більше, то підлога буде тепліша. Обрізки екструдованого пінополістиролу нікуди не подінуться - їх ще можна буде використовувати, вони підуть в заливку. Екструдований пінополістирол екологічно чистий матеріал, він виготовляється з повітря і вуглекислого газу, що дає можливість вивітритись шкідливим речовинам.

3. Замішуємо з цементу і піску розчин для заливання (пропорція 1:1), І нетовстим, рівним шаром наносимо на екструдований пінополістирол. З залишків екструдованого пінополістиролу робимо крихту і теж додаємо в наш розчин.

4. На застиглий розчин стелимо два шари руберойду (або аналога йому) - це гідроізолюючий шар. Стелимо так щоб стики перекривалися. На руберойд рівномірно заливаємо ще один шар розчину - товщиною 5 см. Тепер, правда, в розчин треба додати ще вермикуліт.

5. Тепер кладемо по верх арматурну сітку, а зверху арматурної сітки заливаємо бетонний розчин, замішавши його на дрібному щебені.

6. Монтуємо покриття підлоги - дошками або плиткою, це вже на ваш розгляд і за бажанням.

Покриття підлоги досками.
7. Для дощатої підлоги спочатку укладаємо лаги товщиною 50 мм. І відстань між ними повинна бути від 60 до 90 см, а ширина лаг 15 см. По лагах укладаємо чистову дощату підлогу з дощок шириною не більше ніж 15 см. Широкі дошки не доцільно брати, бо вони з часом будуть жолобиться.

Тепер ваша лазня стане значно тепліша, і ходити в неї стане суцільним задоволенням. З легким паром!

Утепление помещений.