Утеплення приміщень.
Утепление дома
Утепление помещений.

Утеплення підвалу в будинку.

Утеплення підвалу.

У підвалах сучасних приватних будинків, щоб ефективно використовувати приміщення, господарі часто облаштовують для себе майстерні, пральні або інші корисні приміщення. Для такого використання підвалів треба поліпшити комфортні умови в ньому. Але поліпшення комфортних умов у підвалі зводиться не тільки до утеплення стін підвалу. Також потрібно зробити гідроізоляцію цих же стін, якщо вона погана. При поганій гідроізоляції в підвалі присутній вологість.

Потрібно, який там розміщений, в незалежності від того, як він зроблений. Якщо він ще не зроблений, то треба при облаштуванні підлоги його ще гідро ізолювати і утеплити. Підстава під підлогу роблять за допомогою щебеню або цегельного бою втрамбованого в сухий грунт. Якщо грунт зволожується, то щебінь чи цегельний бій потрібно спочатку просочити бітумом. Після цього підлогу покривають монолітним бетоном або залізобетоном, і укладають підлогу з шаром утеплювача згідно технології утеплення підлоги на грунті.

Якщо підвал в певну пору року буде не опалюватися, то потрібно утеплити перекриття над підвалом. Тому що в той самий час коли підвал буде не опалювальний, на поверсі буде холодну підлогу і буде некомфортне відчуття. Перекриття між підвалом і підлогою потрібно утеплити. Можна утеплити на поверсі підлога, або в підвалі стелю. На стелю можна наклеїти пінополістирол і прошпаклювати. Можна змонтувати підвісну стелю і між підвісною стелею і перекриттям укласти мінеральний утеплювач.

Також для теплого підвалу важливою умовою є його вентиляція. Раніше вентиляція відбувалася внаслідок не щільність вікон і дверей, або вбудованих решіток для вентиляції. То тепер, коли встановлюють герметичні вікна та двері, треба облаштувати примусову вентиляцію. Вона повинна робити хороший повітрообмін, щоб запобігти появі грибків і цвілі в підвалі.

Теплоізоляційні властивості підвалу знижує вологість, яка заповнює пори матеріалу стін. Вологість стін підвалу може бути через погану вертикальну ізоляцію стіни. Або відсутність також горизонтальної гідроізоляції підвалу, або відсутність дренажу біля стіни.

Утеплення підвалу потрібно проводити зовні, так як і теплоізоляцію будинку. Взимку таке утеплення захистить фундамент від промерзання і попередить його пошкодження і руйнування.

Підвал навколо будинку відкопують тільки по частинах, а не вздовж цілої стіни. Це робиться для того щоб ціла стіна не була ослаблена і не відбулося яких то або пошкоджень. На дні розкопаного фундаменту робимо піщану подушку товщиною до 20 см цю подушку добре утрамбовуємо.

Утеплення підвалу.

Стіни підвалу утеплюємо екструдованим пінополістиролом. Він жорсткий, має гарну міцність, і має стійкість до різних механічних пошкоджень. Екструдований пінополістирол прикріплюють до стіни за допомогою бітумної мастики або спеціального клею. Всю суміш для кріплення рівномірно розподіляють по плитах, щоб не було повітряних прошарків. Тому що в місцях, де будуть повітряні прошарки, пінопласт може пошкодиться під впливом тиску землі.

Утеплювач укладають до кінця стіни, так щоб він з'єднався з утеплювачем самої стіни. Це запобіжить появі містків холоду. Утеплювач, який розміщений під землею треба зміцнити армуючою сіткою, прикріпленою за допомогою клею або навіть додаткової цегляною кладкою. Можна зробити та гідроізоляцію стіни, але це не обов'язково, тому що екструдований пінополістирол в себе не вбирає вологу та служить як гідро ізоляція. Частина утеплювача, яка виступає над поверхнею землі треба закрити армуючої сіткою та облицювальною плиткою або іншими облицювальними матеріалами. Це захистить утеплювач від механічних пошкоджень.

Якщо ви проведете всі ці роботи з утеплення підвалу, то у вас з'явиться додатковий комфортне приміщення. Яке ви можете використовувати для своїх потреб.

Утепление помещений.